Płyty balkonowe prefabrykowane Bydgoszcz i Szczecin

Zajmujemy się produkcją płyt balkonowych prefabrykowanych. Zamówienia obsługujemy w naszej siedzibie w Białym Borze, ale świadczymy także usługi transportowe. Dowozimy gotowe prefabrykaty między innymi do Bydgoszczy czy Szczecina. Jeśli więc zależy Ci na kompleksowej obsłudze zamówienia, zapraszamy do współpracy z naszą firmą.

 

Czym są płyty balkonowe prefabrykowane?

Płyty balkonowe prefabrykowane to gotowe elementy konstrukcyjne. Stanowią bazę balkonu, która łączy się bezpośrednio z konstrukcją budynku, na przykład stropem filigran. Są produkowane na zamówienie, tak aby były dopasowane do projektu architektonicznego. Stosowane są zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i przemysłowym. Wyróżnia je przede wszystkim łatwy, czysty montaż, przez co są bardzo chętnie wybierane przez inwestorów czy ekipy budowlane. Dzięki temu, że są prefabrykowane, cechują się także powtarzalnością wymiarów i właściwości. Ma to duże znaczenie przy realizowaniu większych inwestycji.

 

Balkony prefabrykowane dostosowane do Twoich potrzeb

Wszystkie produkowane przez nas balkony prefabrykowane są dostosowane do potrzeb klienta. Projektujemy i wytwarzamy płyty zgodnie z pożądanymi wymiarami i wybranym kształtem. Dzięki temu prefabrykaty idealnie pasują do całego projektu i są gotowe do montażu bezpośrednio po ich dostarczeniu. Do wyboru przez klienta jest także wykończenie prefabrykatu – płytę możemy przygotować z powierzchnią gładką, zatartą lub antypoślizgową.

Płyty balkonowe prefabrykowane standardowo są wyposażone w łączniki, które umożliwiają połączenie ich z konstrukcją danego budynku. Oprócz tego możemy dostosować balkony do indywidualnych wymagań, na przykład poprzez wykonanie spadków zapobiegających zbieraniu się wody, koryt odwadniających płytę czy otworów pod późniejszy montaż uchwytów do balustrad.

 

Dlaczego warto zdecydować się na płyty balkonowe prefabrykowane?

Jak już wspomnieliśmy, płyty balkonowe prefabrykowane montuje się w bardzo łatwy i czysty sposób. Łączenie płyty z konstrukcją budynku odbywa się za pomocą łączników. Nie trzeba więc przeprowadzać skomplikowanych, czasochłonnych prac zbrojeniowych, szalunkowych czy późniejszego betonowania balkonu. Jeśli zależy Ci na skróceniu czasu potrzebnego na budowę oraz zoptymalizowaniu kosztów, zdecydowanie się na wybór płyt balkonowych będzie dobrym ruchem.

Balkony prefabrykowane mają jednak także szereg innych zalet. Do jednej z ważniejszych należy ich trwałość. Beton w połączeniu z odpowiednim zbrojeniem staje się bardzo wytrzymały, nie tylko na warunki atmosferyczne, ale i obciążenie czy wstrząsy. To z kolei przekłada się i na jego estetykę, i komfort użytkowania.

Niezwykle istotną zaletą płyt balkonowych prefabrykowanych jest również ich izolacja termiczna. Łączniki, które stosujemy w tych prefabrykatach to łączniki termoizolacyjne. Dzięki nim nie powstają tak zwane mostki cieplne. To z kolei sprawia, że powierzchnia użytkowa wewnątrz pomieszczeń nie wyziębia się w znacznym stopniu, co poprawia komfort korzystania z niej, także w chłodniejsze dni.

Termoizolacja zapobiega też powstawaniu zawilgoceń, które mogłyby doprowadzić do rozwoju grzyba. Balkon prefabrykowany nie sprawia więc problemów w utrzymaniu go w dobrym stanie.

Zapraszamy do zakupu płyt balkonowych prefabrykowanych w naszej firmie!