Słupy prefabrykowane Bydgoszcz

Zajmujemy się produkcją słupów prefabrykowanych. Nasze produkty dostarczamy między innymi do klientów z Bydgoszczy. Realizujemy zlecenia w sposób kompleksowy – od przygotowania projektu zgodnego z oczekiwaniami klienta i wymaganiami związanymi z konstrukcją budynku, przez produkcję wraz z kontrolą jakości, aż po dowóz zamówionych prefabrykatów pod wskazany adres.

konstrukcje hal - słupy zbrojenie
przykładowe słupy

Rysunek 1. Przykłady słupów

Z naszych usług korzystają przede wszystkim inwestorzy czy firmy budowlane. Jeśli więc przed Tobą duży projekt budowlany, bez problemu przygotujemy dla Ciebie odpowiednie prefabrykaty – nie tylko słupy betonowe konstrukcyjne, ale i na przykład ściany prefabrykowane.

 

Warianty wykonywanych przez nas słupów prefabrykowanych

Wykonujemy prefabrykowane słupy o przekrojach prostopadłościennych o wadze do 20 ton z dowolną lokalizacją wsporników. Szczegóły dotyczące ich rozmieszczenia ustalimy podczas rozmowy. Dzięki temu słupy betonowe będą odpowiednio dopasowane do konstrukcji budynku, a ich montaż nie sprawi problemów.

Na specjalne życzenie zamawiającego istnieje możliwość realizacji elementów o innym przekroju, jednak ostateczna decyzja wymaga każdorazowej konsultacji z działem projektowania i przygotowania produkcji. Jeśli więc interesują Cię słupy betonowe inne niż prostopadłościenne, zapraszamy do kontaktu. Po przeprowadzeniu z Tobą rozmowy o szczegółach projektu nasi pracownicy ocenią możliwość wykonania prefabrykatów o preferowanym przekroju.

Możliwe połączenia słupów ze stopą fundamentową:

  • ze stopą kielichową,
  • zalewane systemy rurowe typu ROBUST,
  • połączenia gwintowane z pomocą systemów podpór słupowych,
  • połączenia monolityczne – stoposłupy.

Szczegóły dotyczące wybranego połączenia również omówimy podczas rozmowy poprzedzającej przygotowanie projektu. Dzięki temu będziemy w stanie zaplanować odpowiednie rozwiązania tak, aby montaż na placu budowy przebiegł bez zakłóceń.

 

Zastosowanie słupów betonowych konstrukcyjnych

Słupy betonowe konstrukcyjne znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie szkieletowym. Najczęściej są wykorzystywane w budynkach przemysłowych, na przykład obiektach magazynowych czy halach produkcyjnych. Doskonale sprawdzają się też w budowlach o przeznaczeniu sportowym. Można z nich korzystać również w trakcie stawiania budynków mieszkalnych czy użyteczności publicznej.

Do skorzystania z naszych usług w zakresie produkcji słupów betonowych konstrukcyjnych zapraszamy więc firmy budowlane realizujące zlecenie z zakresu budownictwa szkieletowego, jak i inwestorów podejmujących się inwestycji w tym zakresie.

 

Dlaczego warto korzystać ze słupów prefabrykowanych?

Słupy prefabrykowane znacząco usprawniają pracę na budowie. Jako że są to gotowe elementy, nie wymagają żadnych prac mokrych związanych z ich opracowaniem. Po dostarczeniu pod wskazany adres są gotowe do montażu. Jego przebieg jest zależny od wybranego połączenia ze stopą fundamentową, jednak w każdym przypadku zajmuje znacznie mniej czasu, niż zajęłoby stawianie słupów od początku do końca na budowie. Oszczędność czasu to także oszczędność pieniędzy. Korzystanie z gotowych rozwiązań, jakimi są słupy betonowe prefabrykowane, pozwala zmniejszyć koszty całej inwestycji.

Korzystanie ze słupów betonowych konstrukcyjnych to także pewność wymiarów. Produkowane na zamówienie prefabrykaty to elementy powtarzalne. Dzięki temu możliwa jest eliminacja odchyleń na budowie. Warto również wspomnieć o tym, że słupy prefabrykowane wytwarzane przez naszą firmę to gwarancja wysokiej jakości. To sprawia, że gotowe prefabrykaty nie tylko prezentują się nienagannie czy są łatwe w użyciu, ale przede wszystkim są trwałe i spełniają swoją funkcję nawet po latach.

Zapraszamy do zakupu słupów prefabrykowanych w naszej firmie!