Szyby windowe prefabrykowane Szczecin i Bydgoszcz

Zajmujemy się produkcją szybów windowych prefabrykowanych. Wszystkie elementy produkujemy w Białym Borze, gdzie znajduje się nasza siedziba, w tym część produkcyjna. Zamówienia dowozimy jednak także do dalej położonych miejscowości, na przykład Szczecina czy Bydgoszczy. Dysponujemy własną, przystosowaną do przewozu prefabrykatów flotą. Wszystkie transporty realizują doświadczeni pracownicy, dzięki czemu gotowe szyby windowe docierają do naszych klientów na czas i w nienaruszonym stanie.

szyby windowe - zdjęcie prefabrykatów
szyb windowy przekrój

Rysunek 1. Szyb windowy – przekroje

winda Schindler

Rysunek 2. Szyb windowy, winda Schindler

Zamówienia na prefabrykaty, czyli szyby prefabrykowane do wind oraz elementy dodatkowe, takie jak płyty kanałowe żerańskie realizujemy między innymi dla firm budowlanych czy inwestorów. Podejmujemy się wykonania zarówno małych, jak i dużych zleceń na produkcję szybów windowych.

 

Czym jest szyb windowy?

Szyb windowy to nic innego jak miejsce, w którym instalowana jest później winda. Jego parametry zależą między innymi od wybranego modelu windy i jej wymiarów, a także wysokości budynku. Nierzadko szyby są więc potężnych rozmiarów, na przykład w wieżowcach. Prace nad budową szybu od podstaw, bez korzystania z prefabrykatów, są czasochłonne, wymagają ogromnej dokładności i dużych nakładów finansowych. Jednym ze sposobów na przyśpieszenie prac budowlanych jest wykorzystanie prefabrykowanych szybów windowych.

Szyb windowy podzielony jest na mniejsze elementy w taki sposób, aby umożliwić transport i montaż dźwigiem na budowie. Dzięki takiemu podziałowi łączenie ze sobą poszczególnych części przebiega bardzo sprawnie. Po zmontowaniu tworzą one wytrzymałą konstrukcję, która z powodzeniem będzie służyć przez wiele lat.

 

Zalety korzystania z szybów windowych prefabrykowanych

Istotnym atutem tego rozwiązania jest precyzja i dokładność wykonania, co w przypadku wind ma duże znaczenie. Wszystkie nieszczelności i inne nieprawidłowości są nie tylko podstawą do reklamacji. Mogą mieć także wpływ na samo użytkowanie windy. Bezpieczeństwo w przypadku tego typu mechanizmów ma nadrzędne znaczenie. Wykorzystanie do budowy szybów windowych prefabrykowanych to gwarancja dopasowania poszczególnych elementów i dokładności wykonania ich zgodnie z ustalonymi wymiarami. To z kolei sprawia, że szyby są szczelne i gotowe do późniejszego bezpiecznego montażu windy.

 

Szyby windowe prefabrykowane na zamówienie

Szyby windowe prefabrykowane każdorazowo wykonujemy na zamówienie. Abyśmy mogli przystąpić do projektowania i produkcji, niezbędne jest dostarczenie nam projektu wykonawczego. To na jego podstawie dobieramy odpowiednie parametry szybu, na przykład grubość ścian, jego wysokość, szerokość czy miejsce podziału na poszczególne elementy. Istotne znaczenie ma też to, czy będzie to szyb wewnętrzny, czy zewnętrzny. Po uzgodnieniu z klientem możemy zająć się także zakotwieniem elementów dźwigu, co znacząco ułatwi podłączenie całego systemu.

W skład produkowanych przez nas szybów windowych, oprócz elementów kondygnacyjnych, wchodzą również dno wodoszczelne, płyta nadszybia oraz, w razie potrzeby, nadstawki wyrównujące. Kupując w MD Budinvest otrzymujesz kompletny zestaw wysokiej jakości, gotowy do montażu i późniejszego użytkowania.

Zapraszamy do zakupu szybów windowych prefabrykowanych w naszej firmie!