Ściany oporowe prefabrykowane Bydgoszcz

Zajmujemy się produkcją ścian oporowych prefabrykowanych. Zamówione u nas towary dostarczamy na miejsce wskazane przez klienta. Działamy między innymi na terenie Bydgoszczy. Dysponujemy profesjonalną flotą przystosowaną do przewozu prefabrykatów.

Realizujemy prefabrykaty o stałych lub zmiennych grubościach. Ograniczeniem są wymiary geometryczne związane z transportem elementów. Oferta jest dobrana do charakteru pracy i wielkości obciążeń ścian oporowych. Przygotujemy więc ściany oporowe zgodnie z Twoim zapotrzebowaniem, dostosowane do wymagań wynikających z projektu i uwarunkowań terenu. W razie wątpliwości czy pytań zawsze służymy pomocą. Doradzimy w wyborze najlepszego rozwiązania tak, aby spełniało ono swoją funkcję i było trwałe.

 

Czym są mury oporowe?

Mury oporowe to betonowe ściany prefabrykowane, których zadaniem jest utrzymanie w statecznym stanie gruntów rodzimych lub nasypowych. Innymi słowy, służą one do zabezpieczenia terenu, najczęściej zielonego, między innymi przed osuwaniem. Często zamawiane są z innymi prefabrykatami, na przykład takimi jak podwaliny betonowe. Ściany oporowe występują w dwóch rodzajach – w kształcie litery T oraz L. Dobór odpowiedniego z nich zależy od planowanego przeznaczenia i uwarunkowań terenu.

Ściany oporowe prefabrykowane znajdują szerokie zastosowanie przede wszystkim w budownictwie. Wykorzystuje się je na przykład do wzmocnienia mostów czy różnego rodzaju tuneli. Służą też do zabezpieczania skarp, nasypów oraz zboczy. Doskonale sprawdzają się do utwardzania parkingów, a także elementów architektury ogrodowej – tarasów czy skalniaków. Z ich pomocą można stworzyć również silosy na materiały sypkie.

Zapraszamy do zakupu ścian oporowych prefabrykowanych w naszej firmie!

MD Budinvest mury oporowe