Blog

Jakie są zalety stosowania prefabrykowanych ścian z keramzytu?

Prefabrykowane ściany z keramzytu to podparte wieloletnim doświadczeniem stale unowocześniane rozwiązanie, które zdobyło uznanie w branży budowlanej. Jego popularność wynika przede wszystkim z licznych zalet, które wpływają na efektywność procesu budowlanego oraz  komfort użytkowania budynków. W niniejszym artykule szczegółowo przyjrzymy się korzyściom  płynącym z zastosowania prefabrykowanych  ścian z keramzytu, ukazując, dlaczego stanowią one atrakcyjną opcję […]

Czytaj dalej

Jak wykorzystać prefabrykowane ściany oporowe do stabilizacji skarp, nasypów i wykopów?

Wielokrotnie w trakcie realizacji inwestycji spotykamy się z problemem ukształtowania terenu. Oczywiście tam, gdzie jest to możliwe staramy się modelować powierzchnię, wykorzystując właściwości podłoża. Jednak, gdy nachylenie terenu przekracza wartość naturalnego kąta spadku gruntu, musimy zastosować elementy, które potocznie nazywamy konstrukcjami oporowymi. 

Czytaj dalej

Zastosowanie prefabrykowanych słupów żelbetowych w budownictwie

Coraz częściej spotykamy się z rosnącymi wymaganiami dotyczącymi konstrukcji wsporczych. W projektach preferowana jest możliwość różnorakiego kształtowania elementów konstrukcyjnych. Wymaga się, aby geometria elementów nośnych przybierała czasami skomplikowane kształty. Często takie, które wykluczają realizację na budowie. Odpowiedzią na te wyzwania są prefabrykowane elementy żelbetowe, a wśród nich słupy. Zdobywają one coraz większą popularność w branży […]

Czytaj dalej

Korzyści z zastosowania prefabrykowanych elementów żelbetowych

Prefabrykowane elementy żelbetowe zdobywają coraz większą popularność w branży budowlanej. Z uwagi na wzrastający roli czynnik czasu rola montażu obiektów i budowli z wcześniej przygotowanych elementów przybiera na sile.  Warto przyjrzeć się bliżej tym zaletom.

Czytaj dalej

Podwaliny betonowe jako ściany osłonowe chroniące przed uszkodzeniem lekkich obudów hal przemysłowych i magazynowych

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm decyduje się na budowę lekkich obudów hal przemysłowych i magazynowych. Aby zapewnić im odpowiednią podporę i ochronę przed uszkodzeniem, warto zastosować prefabrykowane podwaliny betonowe.

Czytaj dalej

Korzyści ekonomiczne, ekologiczne i społeczne zastosowania prefabrykatów betonowych w budownictwie

Z uwagi na wzrastający roli czynnik czasu w procesie budowlanym rola montażu obiektów i budowli z wcześniej przygotowanych elementów przybiera na sile. Prefabrykaty betonowe od lat zyskują coraz większą popularność w branży budowlanej. Ich zastosowanie przynosi korzyści nie tylko ekonomiczne, ale także ekologiczne i społeczne. Warto przyjrzeć się bliżej tym zaletom.

Czytaj dalej