Podciągi żelbetowe

Zajmujemy się wykonywaniem podciągów żelbetowych dla naszych klientów. Ten element konstrukcyjny pełni funkcję nośną, czyli podtrzymuje cały ciężar budynku. Stosowany jest on wyjątkowo często w przypadku prac remontowych, ale i w nowym budownictwie, które nastawione jest na duże i otwarte przestrzenie. Jest on doskonałym rozwiązaniem w sytuacjach, kiedy usunięta zostaje ściana nośna lub jej fragment, a także w projektach, w których strop wymaga dodatkowego wzmocnienia.

Podciągi z żelbetu mogą być także wykorzystywane jako elementy nośne przy poszerzaniu otworów okiennych oraz drzwiowych. Niezależnie od miejsca zastosowania, element ten może z powodzeniem zastąpić stropy betonowe czy nadproża. Unikalne właściwości tej konstrukcji nośnej sprawiają, że jest ona niezwykle wytrzymała na obciążenia i cechuje się olbrzymią trwałością.

Podciągi żelbetowe

Do budowy podciągów żelbetowych wykorzystuje się wysokiej jakości beton oraz pręty stalowe, które pełnią funkcję zbrojenia. Pierwszy wymieniony materiał doskonale znosi siły ściskające, które oddziałują na niego. Za przekazywanie siły rozciągającej do innych konstrukcji nośnych odpowiadają natomiast elementy zbrojeniowe. Połączenie obu właściwości sprawia, że podciągi są bardzo odporne na obciążenia. Ich zastosowanie pozwala na rezygnację ze ścian nośnych, co jest niezwykle ważne dla współczesnego budownictwa.

Podciągi są wykonywane specjalnie na zamówienie, a ich wymiary ustalane są na podstawie przedstawionego nam projektu inwestycji. Daje to pewność, że wykonane przez nas elementy będą dostosowane do potrzeb klienta. Gotowe produkty możemy dostarczyć bezpośrednio na plac budowy. Ułatwia to postęp prac i sprawia, że klient nie musi angażować dodatkowej firmy transportowej.

Wykorzystanie prefabrykowanych podciągów żelbetowych niesie więc ze sobą wiele korzyści. Powierzenie nam ich wykonania pozwoli Ci na:

  • otrzymanie gotowych konstrukcji o odpowiednich wymiarach,

  • zamontowanie produktów wysokiej jakości, spełniających określone normy i standardy bezpieczeństwa,

  • przyspieszenie prac na placu budowy,

  • zaoszczędzenie na transporcie materiałów budowlanych i skróceniu czasu oczekiwania na ich dowóz.

Pamiętaj, że przygotowane przez nas prefabrykowane podciągi z żelbetu są gotowe do montażu, a ich odpowiednia konstrukcja ułatwia dalsze prace ciesielskie. Współpraca z nami to gwarancja otrzymania produktów najwyższej jakości.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu.