Podwaliny betonowe jako ściany osłonowe chroniące przed uszkodzeniem lekkich obudów hal przemysłowych i magazynowych

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm decyduje się na budowę lekkich obudów hal przemysłowych i magazynowych. Aby zapewnić im odpowiednią podporę i ochronę przed uszkodzeniem, warto zastosować prefabrykowane podwaliny betonowe.

Zalety stosowania podwalin betonowych jako ścian osłonowych

Wykorzystanie podwalin betonowych jako elementów podporowych i osłonowych niesie ze sobą wiele korzyści. Stosowane rozwiązania techniczne najczęściej wyprowadzają górną krawędź podwalin pond powierzchnię posadzki i przyległego terenu.  Ma to na celu zapewnić odpowiednią ochronę dla lekkich obudów hal przemysłowych i magazynowych przed uszkodzeniami mechanicznymi, (takimi jak uderzenia pojazdów), jak i wpływami zewnętrznych czynników atmosferycznych. Masa prefabrykatu pozwala uniknąć kosztownych napraw od uderzeń np. wideł wózków transportowych. 

Podwaliny betonowe są trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. W porównaniu z innymi materiałami, takimi jak cegła czy stal, beton wykazuje większą odporność na korozję, co przekłada się na dłuższą żywotność konstrukcji. Ponadto prefabrykaty są łatwe w montażu, a realizacja trudnych kształtów w zakładzie produkcyjnym, pozwala na optymalizację czasu realizacji obiektu.