Płyty drogowe Koszalin

płyty drogowe

MD Budinvest jest producentem płyt drogowych i płyt JOMB. Złożone u nas zamówienia realizujemy w sposób kompleksowy, wraz z dowozem. Płyty dostarczamy między innymi do Koszalina. Jeśli nie chcesz martwić się samodzielną organizacją transportu, zapraszamy do współpracy z naszą firmą.

Plyty Drogowe Header

Zależy nam na maksymalnej trwałości wytwarzanych przez nas płyt drogowych i pozostałych prefabrykatów, takich jak ściany oporowe prefabrykowane. Dostępne u nas płyty są zbrojone podwójną siatką, a do ich produkcji użyty jest wysokiej jakości beton C20/25. Dzięki temu dobrze znoszą one nawet duże, długotrwałe obciążenie. Utrzymują swoją formę przez lata użytkowania. Po demontażu mogą być z powodzeniem wykorzystywane ponownie. Zakup płyt drogowych od MD Budinvest to inwestycja na długie lata.

 

Płyty jumbo w Szczecinie

Wśród produkowanych przez nas płyt drogowych znajdują się płyty jumbo. Dowozimy je do klientów między innymi ze Szczecina. Płyty te nazywane są wielootworowymi. Wszystko za sprawą ich wyglądu. W przeciwieństwie do tradycyjnych płyt drogowych nie są pełne – posiadają wiele otworów w swojej powierzchni. Sprawia to, że są one znacznie lżejsze.

Płyty jumbo dają szersze możliwości aranżacji. Otwory wymagają bowiem odpowiedniego wypełnienia, aby można było komfortowo korzystać z drogi, podjazdu czy parkingu. Do tego celu można wykorzystać kamienie, żwir czy grys, dobierając wielkość i kolorystykę do własnych preferencji. Dobrym pomysłem jest też zasianie trawy wewnątrz otworów.

 

Dostępne płyty drogowe i płyty jumbo

Oferujemy trzy rozmiary płyt – dwa z nich dotyczą tradycyjnych, pełnych płyt drogowych, ostatni z kolei płyt jumbo. Wszystkie szczegóły znajdziesz poniżej. Dzięki dostępności elementów o różnych wymiarach i wadze dobór odpowiedniego nie powinien stanowić problemu. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z nami.

Dane techniczne:

  • płyta drogowa 300 x 150 x 15 cm – waga 1620 kg
  • płyta drogowa 300 x 150 x 20 cm – waga 2160 kg
  • płyta JOMB 100 x 75 x 12,5 cm – waga 178 kg

Jeśli wśród dostępnych płyt drogowych i płyt jumbo nie znalazłeś odpowiedniego rozmiaru, skontaktuj się z nami. Dzięki temu, że jesteśmy producentem, a nie importerem, możemy wykonać dla Ciebie płyty na zamówienie.

 

Zastosowanie płyt drogowych i płyt jumbo

Płyty drogowe oraz jumbo mają szerokie zastosowanie. Używane są zazwyczaj do budowy dróg dojazdowych stałych, tymczasowych, bądź parkingów. Sprawdzają się też do utwardzenia podmokłego gruntu czy placów budowy.

Z ich wykorzystaniem zbudujesz stałe drogi dojazdowe do niewielkich miejscowości, wiosek czy tymczasowe do nowo powstałych osiedli, na przykład domków jednorodzinnych, które nie mają jeszcze drogi asfaltowej. Z powodzeniem sprawdzą się do przygotowania parkingów, zarówno przy budynkach mieszkalnych, jak i handlowych czy produkcyjnych. Doskonale nadadzą się też do ułożenia podjazdów, między innymi przed domem. Bez względu na to, w jaki sposób użyjesz płyt drogowych naszej produkcji, gotowa konstrukcja z pewnością przetrwa w dobrym stanie przez długi czas.

 

Montaż płyt drogowych

Montaż płyt drogowych jest znacznie szybszy i tańszy niż wylanie drogi asfaltowej. Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie terenu, czyli usunięcie warstwy humusu, ułożenie warstwy odsączającej, podbudowującej oraz wyrównawczej. Na tak przygotowany grunt można układać płyty. Ważne, aby pamiętać o tym, że muszą one przylegać do ziemi całą swoją powierzchnią, a przerwy dylatacyjne pomiędzy poszczególnymi płytami mieć 1-1,5 cm. Owe przerwy należy wypełnić, na przykład piaskiem, aby móc rozpocząć korzystanie z drogi czy parkingu.

Zapraszamy do zakupu płyt drogowych i płyt jumbo w naszej firmie!